Co jsou AMCOP funkční aktivátory?

AMCOP funkční aktivátory jsou elastické ortodontické aparátky vyrobené z elastického a termoplastického materiálu, které se přizpůsobují tvaru čelistí. Používají se k léčbě různých ortodontických problémů, včetně čelistních a skusových problémů a nervově-svalových dysfunkcí.

Výhody používání AMCOP aktivátorů:

  • Neinvazivní léčba – Aktivátory se snadno přizpůsobí tvaru čelistí a individuálním potřebám pacienta, což umožňuje pohodlné nošení
  • Široká aplikace – Vhodné pro pacienty od 2,5 let až po dospělé s různými ortodontickými problémy, včetně chrápání a spánkové apnoe.
  • Rychlé a stabilní výsledky – Zajišťují přirozené a stabilní výsledky, mnohdy vyřeší dysfunkce bez nutnosti budoucí ortodontické léčby nebo urychlují ortodontickou léčbu.
  • Zlepšují celkové zdraví dutiny ústní: pomáhají eliminovat špatné návyky, jako je dudlík, sání prstů, atypické polykání a dýchání ústy či řečové funkce.
  • Neuromuskulární účinky – mají významný vliv na neuromuskulární systém, což pomáhá zlepšit celkovou posturu těla, příznivě ovlivňují držení hlavy a krku, což vede k lepšímu zarovnání krku a páteře a snižuje napětí v zádové oblasti
AMCOP aktivátory využívají jemné třídimenzionální síly k dosažení rychlých a přirozených výsledků v ortodontické léčbě. Studie prokazují, že AMCOP aktivátory jsou účinné při léčbě různých ortodontických problémů, Aktivátory přispívají k úpravě růstového vzorce a zlepšují průchodnost horních cest dýchacích  . V klinických případech bylo pozorováno významné zlepšení skeletálních a dentoalveolárních vztahů během 16–20 měsíců . Další studie poukazují na efektivitu při eliminaci špatných návyků a obnovení správného vývoje čelistních základů a normálního skusu  .